Więcej o akcji Podaruj Obiad - Kuchnia za ścianą

Więcej o akcji Podaruj Obiad Osobie Potrzebującej

 

Widzicie ten uśmiech?  Ten Pan próbuje utrzymać wszystkie kupony za obiady dla osób potrzebujących wydane pewnego dnia w jednej z naszych Kuchni. Jest ich ponad 100…

W połowie Maja 2018 roku, kiedy pierwszy raz wydawaliśmy posiłki takich zaproszeń było 15. Na początku był to jeden dzień w miesiącu, później każdy weekend, ilości stopniowo rosły.

W naszej Kuchni pojawiały się coraz to nowe twarze. Często trochę się wstydzili, czekali przed wejściem obserwując innych, nie byli pewni czy na pewno mogą wejść do środka i nie zostaną wyproszeni.

Teraz obiady wydajemy już w kilku różnych naszych lokalizacjach przez cały tydzień, łącznie kilka tysięcy miesięcznie. Trafiają one przede wszystkim do podopiecznych Fundacji Daj Herbatę, która od samego początku entuzjastycznie podeszła do naszego projektu . Ostatnio wspieramy również osoby pod opieką Towarzystwa Pomocy Brata Alberta oraz Fundacji Po Drugie.

To wszystko dzięki wszystkim wspaniałym osobom wspierającym akcję. To niesamowite, że w naszym kraju jest tyle pozytywnych ludzi, którzy razem mają ogromną siłę. Ta akcja jest na to doskonałym dowodem.

Nie możemy Wam pokazać każdej uśmiechniętej osoby, która dostała posiłek. Ale przesyłamy Wam te kilkanaście tysięcy uśmiechów i ogromnie dziękujemy. Wierzymy, że to dobro wróci do każdego z Was.

 

 

  

Więcej o inicjatywie,  o problemie bezdomności i o osobach do których trafiają kupony dowiecie się z materiałów, które powstały na przestrzeni działania naszej akcji: